Sajnos nem indul el az eredetileg bejelentett időpontban, azaz június 3-án az Ottonfelújítási program. A csúszás oka, hogy a program egyik kulcseleme, a kamatmentes hitel termék nem készült el.
A programot koordináló Magyar Fejlesztési Bank technikailag még nem áll teljesen készen a startra. Nyomtatványok, informatikai rendszerek és részletesebb termékspecifikációk is hiányoznak a programba bevont bankoknál (OTP, MBH, Gránit). Az indulás így valószínűleg pár héttel későbbre tolódik, az új céldátum július 1. lehet.
A későbbi kezdéssel még jól is járhatunk, hiszen több időnk van beszerezni a kölcsönigényléshez szükséges dokumentumokat:
- érvényes személyi igazolvány, lakcímkártya;
- munkáltatói jövedelemigazolás (a lakcímkártyán az állandó, vagy tartózkodási helynek meg kell egyeznie a korszerűsítendő ingatlan címével);
- ingatlan tulajdoni lapja (szerepeljen rajta az építés éve, illetve, hogy lakóingatlanról van szó);
- nemleges igazolás az adótartozásról;
- több tulajdonos, vagy csak haszonélvezeti jog esetén, a többi tulajdonos hozzájárulására is szükséges;
- energetikai szakértő (milyen támogatott munkálatokat célszerű elvégeztetnünk, ezek várhatóan mennyibe kerülnek és milyen energiamegtakarítást eredményeznek).
FONTOS! Kizárólag az 1990. december 31. előtt épült egy-, vagy többlakásos családi házban élők vehetnek részt a programban. Az ingatlan lehet belterületi-, külterületi-, vagy zártkerti lakóház, szabadon álló családi ház, sorházi családi ház, valamint ikerház, mely életvitelszerűen lakott.
A Programban az alábbi korszerűsítési munkálatok támogatottak:
- épület külső határoló elemeinek hőszigetelése;
- nyílászárócsere;
- használatimelegvíz-rendszer korszerűsítése;
- fűtésrendszer korszerűsítése (magas hatásfokú gázkazánnal, a hozzá tartozó kéménybéleléssel és a kapcsolódó hőleadókkal).
A végrehajtott felújítási munkálatokkal legalább 30%-os energiamegtakarítást kell elérnünk, amit egy előtte-utána elkészített energetikai tanúsítvánnyal igazolhatunk.
A támogatás összege legfeljebb 6 millió forint, melynek egyik része vissza nem térítendő támogatás (ennek összege függ a pályázó és az adott járás átlagjövedelmétől), a másik része kamatmentes kölcsön (melyet a futamidőn belül bármikor visszafizethetünk). A maximális összeg kihasználásához legalább 1 millió forint önerőre van szükség (így ebben az esetben a felújítási költségvetés felső határa 7 millió forint).
Forrás: hvg
Vélemény, hozzászólás?